تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۹۴ ساعت ۱۴:۰۹
Print Friendly, PDF & Email
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:

تذروی: تخلف رانندگان تاکسی شیراز جزئی است

در سه سال گذشته تخلفات رانندگان تاکسی در شیراز بسیار جزئی بوده است.

محمدتقی تذرویمحمدتقی تذروی بعد از ظهر امروز در نخستین جشنواره بزرگ تاکسی‌رانان برتر و مسافر نمونه شیراز، اظهار داشت: در مدت سه سال که ناظر بر سازمان تاکسی‌رانی شیراز بوده‌ام، کمترین پرونده تخلف به کمیته رسیدگی به تخلفات تاکسی‌رانی ارسال شد.

رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر شیراز افزود: این موضوع نشان می‌دهد که مجموعه بزرگ تاکسی‌رانی شیراز به نحو احسن کار خود را انجام می‌دهد.

*ارج‌گذاری به رانندگان تاکسی با برگزاری جشنواره تاکسی‌رانان برتر

مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسی‌رانی شیراز و حومه نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: هدف از این جشنواره ارج‌گذاری به رانندگان زحمت‌کش و اخلاق‌مدار و مسافران بافرهنگ بوده است تا فرهنگ‌سازی نیز در کنار کنترل و نظارت انجام گیرد.

محمد فرح‌بخش همچنین با تأکید بر ضرورت یکی شدن دستگاه‌های موازی حمل‌ونقل شهری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: با برقراری مدیریت واحد شهری دیگر زمان در مدیریت حمل‌ونقل شهر تلف نخواهد شد.

وی با اشاره به کسب جایگاه چهارم کشور در ثبت‌نام خرید تاکسی‌های جدید از سوی شهر شیراز، تصریح کرد: با توجه به اینکه رانندگان خودروهای فرسوده کمتر به قوانین رانندگی اهمیت می‌دهند، از دولت درخواست داریم زمینه را برای تحویل هرچه زودتر تاکسی‌های جدید در شیراز آماده کند.

مدیرعامل تاکسی‌رانی شیراز با اشاره به شناسایی ۳۶ خط تاکسی‌رانی این شهر با کمک نیروی انتظامی و پلیس راهور فارس در اواخر سال گذشته اعلام کرد: در مرحله نخست برخورد با مسافربرهای غیرمجاز شهری که از سه ماه آخر سال ۹۳ صورت گرفت، یک‌هزار خودرو متخلف در شیراز جریمه شد.

وی افزود: در سال جاری نیز ۲ هزار مسافربر شخصی جریمه و در مرحله سوم که هم‌اکنون در جریان است نیز حدود یک‌هزار خودرو دیگر در این زمینه جریمه شده است.

فرح‌بخش درعین‌حال یادآور شد: برخورد با مسافربرهای شخصی یک مسکن است و نیاز به یک تمهید اساسی در ایجاد شغل برای آنان دارد.

به گزارش فارس، در این جشنواره افزون‌بر رانندگان و مسافران تاکسی نمونه، از فرمانده انتظامی فارس و فرمانده پلیس راهور این استان نیز تقدیر شد.

دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار