تاریخ انتشار: شنبه ۰۱ اسفند ۹۴ ساعت ۱۷:۳۷
Print Friendly, PDF & Email
امام‌ جمعه موقت شیراز:

مجلس باید وکیل‌المله باشد و نه وکیل‌الدوله

دولت باید فکری به‌حال بیماران سرطانی و صعب‌العلاج بکند

ابوفاضل رضوی‌اردکانی

حجت‌الاسلام ابوفاضل رضوی‌اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز سومین حرم اهل‌بیت (ع) با اشاره به اهمیت دو انتخابات پیش‌رو اظهار داشت: ممکن است کسانی از زیر قلم شورای نگهبان نیز گذشته باشند اما این امر مسئولیت مردم در انتخاب افراد اصلح را از میان برنمی‌دارد.

وی افزود: در انتخاب افراد برای ورود به مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی باید سابقه آنان را در نحوه موضع‌گیری در فتنه ۸۸ و چگونگی برخورد با فتنه‌گران را مدنظر داشته باشیم.

امام‌ جمعه موقت شیراز با بیان این‌که مبادا مجلس ششم تکرار شود تصریح کرد: در انتخابات پیش‌رو باید دقت کنیم کسانی که تا اسم آمریکا را می‌شنوند، قند در دل آنان آب می‌شود و پیشینه و عملکرد گذشته این‌گونه اشخاص گرایش به فتنه و فتنه‌گران را نشان می‌دهد وارد مجلس قانون‌گذاری کشور نشوند.

رضوی‌اردکانی همچنین خطاب به برگزارکنندگان انتخابات یادآور شد: هیچ استاندار، فرماندار، بخشدار و … حق ندارد که بگوید چه کسی باید به مجلس برود چراکه میزان فقط رأی مردم است و به خواست مجریان قانون نیست.

وی با سپاس از عملکرد نیروهای نظامی و انتظامی در برقراری امنیت انتخابات تصریح کرد: مجلس نباید وکیل‌الدوله باشد و چنانچه وکیل‌المله نباشد نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند.

امام‌ جمعه موقت شیراز خاطرنشان کرد: کسانی که به مجلس راه می‌یابند نباید این‌گونه فکر کنند که دیگر کارشان تمام شده چراکه تلاش برای رفع مشکلات و قانون‌گذاری در این مسیر تازه آغاز می‌شود.

وی مشکلاتی از قبیل بیکاری و بیمه و ناقص و قدیمی بودن آن را عمده‌ترین معضلاتی دانست که جامعه را رنج می‌دهد و خواستار بازنگری در قوانین و ضوابط فعلی بیمه‌ها شد.

رضوی‌اردکانی با اشاره به نحوه اجرای طرح پزشک خانواده بیان کرد: ناکامی‌های این طرح باید مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف مردم با بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و خیریه‌ای روشن شود.

امام‌ جمعه موقت شیراز با گلایه از نحوه برخورد بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های خیرساز با بیماران و تحمیل هزینه‌های سنگین به آنان اظهار داشت: نباید به اسم خیریه از بیماران هزینه‌های گزاف گرفته شود.

وی با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از بیماران سرطانی و صعب‌العلاج به‌خاطر قادر نبودن در پرداخت هزینه‌های بالا در سن جوانی جان خود را از دست ‌داده و می‌دهند گفت: دولت برای این مهم باید فکری اساسی بکند.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار