تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۹۴ ساعت ۲۳:۲۳
Print Friendly, PDF & Email

روز پرخبر آیت‌الله حائری شیرازی: از انصراف از خبرگان تا بستری شدن در بیمارستان

امروز آیت الله به دلیل ناراحتی گوارشی به بیمارستان بقیه الله مراجعه کرده بود. و ساعاتی را بستری بود. اما با بهبود شرایط ایشان از بیمارستان مرخص شدند. شاید این دو خبر اتفاقی هم‌زمان رخ داده باشند، اما شاید هم ناراحتی آیت الله حائری شیرازی از دوستان تهرانی‌اش و همکارانش در جامعه مدرسی حوزه علمیه قم، در عدم گنجاندن نام ایشان در لیست، بی‌تاثیر نبوده باشد و باعث بیماری ایشان شده باشند.


حائری شیرازیآژانس خبری شیراز (شیرازنا)-
امروز خبرهای زیادی درباره آیت الله حائری شیرازی در رسانه‌ها منتشر شد. اول خبر انصراف آیت الله بود که در رسانه‌ها آمده بود. آن هم پس از چند خبر رفت و برگشتی از انصراف تا بازگشت به عرصه انتخابات. خبر دوم هم مربوط به سلامت آیت الله. گفته شده بود که به دلیل ناراحتی گوارشی در بیمارستان بستری شده بود.

متن استعفای آیت الله حائری شیرازی از کاندیداتوری مجلس خبرگان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
همانطور که قبلا وعده کرده بودم در کنار استخوان داران انقلاب و اسلام بایستم و در متابعت امام جماعت نظام و همراهی با او نه یک لحظه جلوتر و نه یک لحظه عقب تر مأموم بمانم، به همه توصیه می کنم نظام، یک نماز جماعت و نماز جماعت، فقط یک امام دارد. انصراف اینجانب برای حفظ دین و احتراز از تقابل با استخوان داران اسلامیت و انقلابیت نظام است.
والسلام
محی الدین حائری شیرازی

متن استعفای آیت الله حائری شیرازی

هرچند پیش از این ایشان از استان فارس کاندیدا می‌شد، امسال در اتفاقی عجیب از تهران کاندیدا شد. چند روز پیش نیز خبرهایی مبنی بر کناره‌گیری از صحنه رقابت از وی به گوش رسید، اما با درخواست جامعه مدرسین و بالا رفتن احتمال قرارگیری ایشان در لیست، استعفا منتفی شد. حتی دعوت آیت الله ایمانی برای تغییر حوزه انتخابیه به فارس نیز باعث نشد که تغییری در عزم ایشان حاصل شود و در نامه‌ی تشکرآمیز نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت آیت الله ایمانی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شیراز(دام افاضاته)
سلام علیکم و رحمت الله
مراتب سپاس عمیق خود را نسبت به الطاف حضرتعالی و جامعه محترم روحانیت و دانشگاهیان و فرهنگیان و بازاریان معزز و همچنین اعضای محترم شورای شهر و تمام اقشار مختلف استان فارس در دعوت از اینجانب براى قبول نامزدی خبرگان از استان فارس ابراز میدارم. هر خدمتی را که بتوانم برای استان فارس انجام دهم مایه فخر و مباهات اینجانب است. اینک که نامزدی خبرگان استان تهران را پذیرفته ام به فارسی و شیرازی بودن خود افتخار میکنم. توفیق همه مردم به خصوص امضا کنندگان طومار دعوت از حقیر را از درگاه خداوند متعال از صمیم قلب مسئلت میکنم.

والسلام علیکم و علی عباد الله صالحین
محی الدین حائری شیرازی
۷/بهمن ماه/۹۴

نمی‌خواهم با استخوان‌دارها مقابله‌ای داشته باشم

آیت الله حائری پیش از این در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا که علت انصراف شما و بازگشت مجددتان چه بود؟ گفته بود: «وقتی دیدم نامم در لیست نیست، با خود گفتم اگر مستقل وارد شوم، باز هم تاثیرگذار نخواهد بود. مردم در تهران تک تک افراد را به شکل کامل نمی‌شناسند، لیست‌ها را نگاه می‌کنند. این موضوع در شهرهای کوچک حتی شیراز که ۵ نماینده خبرگان از میان ۸ کاندیدا باید انتخاب شوند، موضوعی جدی نیست اما در تهران که قرار است ۳۰ نفر توسط مردم انتخاب شوند، جدی است، بنابراین وقتی دیدم نام من در لیست نیست، قصد کردم که کناره‌گیری کنم تا با استخوان‌دارها مقابله‌ای نداشته باشم، اما وقتی به این نتیجه رسیدند که نام من در لیست باشد، از انصراف دادن منصرف شدم. اگرچه انصراف خود را به وزارت کشور منتقل نکرده بودم. حالا هم امیدوارم که با آراء خوب مردم تهران به خبرگان رهبری راه یابم.»

اما خبر دوم این بود که امروز آیت الله به دلیل ناراحتی گوارشی به بیمارستان بقیه الله مراجعه کرده بود. و ساعاتی را بستری بود. اما با بهبود شرایط ایشان از بیمارستان مرخص شدند. شاید این دو خبر اتفاقی هم‌زمان رخ داده باشند، اما شاید هم ناراحتی آیت الله حائری شیرازی از دوستان تهرانی‌اش و همکارانش در جامعه مدرسی حوزه علمیه قم، در عدم گنجاندن نام ایشان در لیست، بی‌تاثیر نبوده باشد و باعث بیماری ایشان شده باشند.

آیت الله محمدصادق (محی‌الدین) حائری شیرازی در اسفند ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد. وی اکنون عضو مجلس خبرگان رهبری است و پیش از این امام جمعه شیراز بوده است. تاکنون از وی بیش از ۲۰ عنوان کتاب منتشر شده است.

برای این استاد حوزه‌های علمیه آرزوی سلامتی و بهروزی داریم.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها
 1. انصارالمهد   بهمن ۲۷, ۱۳۹۴  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  برگزاری مسابقه استانی روایتگری دفاع مقدس کاری از باشگاه کتاب تخصصی دفاع مقدس شهرستان مرودشت
  http://www.313yaran.ir/news/550-2016-02-15-08-44-29.html

 2. م.آ   فروردین ۱۵, ۱۳۹۵  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  تشکراز خبرتان

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار