تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۹۴ ساعت ۱۱:۱۷
Print Friendly, PDF & Email

اتقوا مواضع التهم…

دیروز که عازم شیراز بودم، در پرواز همسفر حجت الاسلام رسایی شدم که برای شرکت در جلسه‌ای انتخاباتی به شیراز می‌آمد. در حاشیه‌اش البته از او پرسیدم شنیده‌ها حاکی از حذف نام شما از لیست اصولگرایان است. خنده تلخی کرد و گفت از آن شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان بسیاری از افراد کاندیدا هستند. معلوم است نتیجه چه خواهد شد…

محمدصالح مفتاح- مدیرمسئول

محمدصالح مفتاحیک. دیروز که عازم شیراز بودم، در پرواز همسفر حجت الاسلام رسایی شدم که برای شرکت در جلسه‌ای انتخاباتی به شیراز می‌آمد. در حاشیه‌اش البته از او پرسیدم شنیده‌ها حاکی از حذف نام شما از لیست اصولگرایان است. خنده تلخی کرد و گفت از آن شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان بسیاری از افراد کاندیدا هستند. معلوم است نتیجه چه خواهد شد…

دو. چندی پیش در جلسه دیگری این نکته را با دکتر حداد عادل در میان گذاشته بودیم و در نامه‌ای به او نوشته بودیم که خوب است افرادی که لیست نهایی تهران را تایید می‌کنند، خودشان کاندیدا نباشند. با تندی گفته بود که این حرف ظاهرش خوب است ولی فایده‌ای در نتیجه نهایی ندارد و لیست تقریبا همان می‌شود.

سه. در حقوق از موارد رد دادرس و جرح شهود، داشتن داشتن رابطه با یکی از طرفین دعوا و یا ذینفع بودن در آن دعواست. اگر قاضی یا داور همان فردی باشد که خود یکی از طرفین است، هرچند حکم نهایی مبتنی بر عدالت باشد، اما به دلیل خدشه در ارکان رسیدگی حکمش نافذ نیست و رد خواهد شد.

چهار. فارغ از اینکه ادعاهای بیرونی درباره لیست نهایی اصولگرایان چقدر مبتنی بر حقیقت باشد، عادی است که افرادی که خود کاندیدا هستند یا طرفدار یکی از آنها هستند، نتیجه را نپذیرند یا در دل خود احساس کنند در مضان بی‌عدالتی واقع شده‌اند.

پنج. تعیین لیست‌ها در شهرهای دیگر هم اگر بر همان مسیری باشد که در تهران است، اختلافات را کم نمی‌کند و لیست از سایه حمایه همه‌ی گروه‌های نزدیک به هم خارج خواهد کرد.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار