تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ بهمن ۹۴ ساعت ۱۰:۴۷
Print Friendly, PDF & Email

شیرازنا بازگشت!

دادسرای فرهنگ و رسانه تهران رای به منع تعقیب و رفع فیلتر داد

محمدصالح مفتاح (مدیرمسئول شیرازنا) – بسم الله الرحمن الرحیم؛ بالاخره ایام هجران سپری شد و پایگاه خبری شیرازنا از فیلترینگ آزاد شد. ۲۵ ماه پیش با شکایت برادران عزیزمان در سپاه استان، و دستور قضایی دادستانی، سایت ما مسدود شد و این آغازی شد بر یک ماراتن دو سال و نیمه. سه بازپرس و دو قاضی تاکنون در این پرونده ورود کرده‌اند. مدیرکل دادگستری استان عوض شد و … در نهایت رای بر بی‌گناهی ما صادر شد.

اگر یک کلمه بخواهد توصیف این وضعیت باشد «سوء تفاهم» بهترین واژه است. ما بسیجی بوده و هستیم و از دفاع از انقلاب و بسیج و سپاه عقب نمی‌نشینیم. ما در پیگیری منویات رهبری فرزانه انقلاب مُصر هستیم. ما عدالتخواه انقلابی هستیم و با هر چه ناراحتی هم که پیش آید دست از آرمان ها بر نمی داریم.

در این مدت هرچند سختی و نامهربانی زیاد دیدیم، اما از لطف و دلگرمی هم بسیار بیشتر دیدیم. از اهالی رسانه گرفته تا روحانیون و اساتید و بزرگان و … لازم است به پاس این همه مهربانی تقدیر کنیم از آنها. اما شاید برخی مایل نباشند نامشان گفته شود. اما تشکر ما از همه لازم است به خصوص:

 • دفتر مقام معظم رهبری
 • فرماندهان و سرداران بزرگوار سپاه و بسیج از سردار نقدی ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین تا ریاست سازمان بسیج رسانه کشور (هم جناب آقای عاطفی ریاست سابق و هم جناب آقای بصیری ریاست فعلی این سازمان)، از برادر عزیزم دکتر محبی (ریاست سابق سازمان بسیج حقوقدانان) تا دوست گرامی ام دکتر بهادری (ریاست فعلی سازمان بسیج حقوقدانان)؛ مدیر محترم قرارگاه فضای مجازی بسیج جناب آقای زندی که در دوره مسئولیتم در سازمان بسیج حقوقدانان بیشتر با ایشان مانوس شدم
 • برادر گرامی دکتر سعید جلیلی که مهربانانه پیگیر وضعیت سایت و پرونده بود
 • مسُولین محترم قوه قضائیه از حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول آن روزهای قوه قضائیه و دادستان فعلی کل کشور؛ که پیگیری کرد و ارشاد نمود تا جناب آقای خدائیان و القاصی مهر روسای دادگستری استان
 • حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد که بسیار پیگیر بودند و پیگیری کردند و در منبرشان از ما یاد کردند
 • حجت‌الاسلام خوشنویس که همواره همراه سایت بوده است و بسیار شرمنده‌شان شدیم
 • اصحاب رسانه در خبرگزاری فارس و مهر و رجا و الف و فردا و حافظ نیوز و سحاب نیوز و خبر پارسی…
 • و بسیاری دیگر که ذکر نامشان شرح هفتاد من کاغذ است

شیرازنا دوست دارد که باز برگردد به فضای رسانه‌ای استان فارس. و براساس همان عهدی که بسته است با مردم، تریبون آنها باشد. و استان فارس را برای رسیدن به جایگاهش کمک کند. و برای تحقق عدالت رسانه‌ای بکوشد.

در آبان ماه امسال هم بابت شکایت ریاست محترم جمهوری برایم قرار منع تعقیب صادر شد. در همان زمان هم در گفتگو با شیرازه گفتم: ویژگی دیگری که مدیران و مسئولان باید از آن برخوردار باشند داشتن سعه صدر است که متاسفانه در این دوره فقدان آن بسیار احساس می‌شود چراکه هم منتقدین با القاب خیلی تند خطاب و توصیف می‌شوند و هم فضایی برای انتقاد وجود ندارد. امام علی(ع) هم می‌فرمایند «سعه صدر ابزار ریاست است». مدیریت کردن بدون سعه صدر امکان ندارد.

از بابت شکایت رئیس جمهور نگرانی ندارم. چرا که بالاخره تفاوت هایی از نظر گفتمان داریم. اما انتظار نداریم مسئولین سپاه (آن هم بر اساس گزارشات غلط و جوسازی‌ها) نسبت به ما نیروهای بسیجی این گونه برخورد کنند.

شیرازنا سوء تفاهم ها را بخشیده است و از یاد خواهد برد و امیدواریم بتوانیم در دور جدید فعالیت ها کمتر شاهد این ناملایمات باشیم. هرچند به این حرف شهید آوینی اعتقاد داریم که:

آرمانخواهی انسان مستلزم صبر بر رنج‌هاست
پس برادر خوبم برای جانبازی در راه آرمان‌ها یاد بگیر
که در این سیاره‌ی رنج صبورترین انسان‌ها باشی.

پی‌نوشت: از این پس یادداشت‌هایی را قصد دارم به صورت نوبه‌ای در سایت بنویسم. بعونه تعالی.

دیدگاه ها
 1. محمد   بهمن ۱۵, ۱۳۹۴  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  بعداز مدت زیادی دوری از فضای مجازی برگشت شما را تبریک گفته امیدوارم همواره در خط منویات رهبری پیروز و موفق باشید
  وجود رسانه غیر وابسته بسیار لازم و ضروری در جامعه احساس می شود . امیدوارم بتوانید سخنگوی خوبی برای مردم و انقلاب باشید . بعون الله

 2. یک شیرازی د   شهریور ۵, ۱۳۹۵  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  آقای مدیر مسئول محترم
  شیراز ما قرنهاست که مهد شعر و ادب فارسی است و شایسته نیست که شما نام سایت خودرا را با پسوند عربی “نا” انتخاب کرده اید. آیندگان شمارا ازبابت این خبط فاحش نخواهند بخشید.

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار