تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ بهمن ۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
Print Friendly, PDF & Email

امام جمعه الگو

محمدصالح مفتاح

از کتاب‌های ایشان در سال‌های گذشته از خاک به افلاک (درباره معاد)، آب و سراب، در مسلخ عشق، کشتی نجات و جلوه‌های عشق و کمال در یادم مانده است.

آژانس خبری شیراز (شیرازنا)؛ محمدصالح مفتاح- این جملات را به دقت بخوانید: «اگر در این موارد فرزندان شما شبهه‌ای دارند به دفتر امام جمعه شهرستان مراجعه کنند و جواب سوال خود را بگیرند.»

اگر این جملات از فرد دیگری بود این قدر بر دل نمی‌نشست. اما این را می‌دانم که عالمی این جملات را گفته است که در مشی خود نشان داده است به این رفتار پایبند است: حجت الاسلام و المسلمین سید حسن موسوی خراسانی امام جمعه آباده.

سید حسن موسوی خراسانیامام جمعه‌ای که خود را وقف مردم شهرستان کرده است و جوانان و میان‌سالان و پیران شهر از وجودش بهره می‌برند. از استان خراسان و از میان دوستان و آشنایان و خویشان هجرت کرده است و با سکونت در شمال فارس به تربیت مردم همت گماشته است.

در همان دوران نوجوانی بسیار به جوانان مسجدی بها می‌داد و تفاوت مسجد جامع شهر با سایر مساجد شهر به همین امام جمعه بود. بچه‌های مسجد را می‌شناخت و از آنها احوالپرسی می‌کرد و حتی بعد از سال‌ها هنوز آنها را از یاد نبرده است. هنوز یاصاحب الزمان گفتن‌هایش در شبهای قدر در گوشم هست.

از کتاب‌های ایشان در سال‌های گذشته از خاک به افلاک (درباره معاد)، آب و سراب، در مسلخ عشق، کشتی نجات و جلوه‌های عشق و کمال در یادم مانده است.

غرض آنکه در زمانه ما، که بسیاری از روحانیت به همه چیز مشغول هستند جز آنچه باید باشد، بیشتر یاد این استاد می‌افتم که از سه سال سکونتم در آباده بیشترین یاد را از او می‌کنم.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار