تاریخ انتشار: شنبه ۲۵ خرداد ۹۲ ساعت ۱۱:۵۴
PrintFriendly and PDF

برگزاری جشن‌های اعیاد مذهبی نیاز به الگوی مناسب دارد

مدیرکل اموراجتماعی استانداری فارس گفت:برای برگزاری اعیاد مذهبی نیاز به الگویی داریم که در برگیرنده آموزه های دینی ، مذهبی و شادی آفرین باشد.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری فارس گفت:برای برگزاری اعیاد مذهبی نیاز به الگویی داریم که در برگیرنده آموزه های دینی ، مذهبی و شادی آفرین باشد.

امیررئوف درجلسه هماهنگی جشن های نیمه شعبان درشیرازافزود:برای نهادینه کردن مناسبت های مذهبی درجامعه و دربین مردم باید ساز و کار مناسبی پیش بینی شود تا این مهم به نحو مطلوبی تحقق یابد.

وی به درپیش بودن جشن های نیمه شعبان اشاره کرد و گفت:باید همه اداره های دولتی ، نهادهای خصوصی و مردمی با تدوین یک برنامه کامل و مشترک مبادرت به برگزاری جشن های این ایام فرخنده کنند.

رئوف اظهارکرد:براین باوریم که باید انتظارات مردم متناسب با جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) درآیین های جشن اعیاد شعبانیه به گونه ای ملموس در جامعه متجلی شود.

وی اضافه کرد:درشب نیمه شعبان جشن بزرگی درحرم حضرت سید علاءالدین حسین (ع) با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی برگزارخواهد شد.

حجت الاسلام محمد رضایی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس هم دراین نشست گفت:شایسته است که جشن های نیمه شعبان به شیوه ای ارزشمند و درخور این مناسبت برگزار شود و همان گونه که در مناسبت هایی همچون عاشورا و اربعین آحاد جامعه به آگاهی مورد نیاز برای برپایی این آیین ها رسیده اند دراین مورد هم اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

دراین نشست که با حضور نمایندگان نهاد ولی فقیه در استان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون فرهنگی مساجد فارس، بسیج استان، شورای هیات مذهبی، نیروی انتظامی و کانون مداحان و شاعران فارس برگزار شد مسائلی مانند کمیت و کیفیت برگزاری جشن های نیمه شعبان و آسیب های این آیین ها مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: ایرنا
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار