تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۲ ساعت ۱۴:۳۰
PrintFriendly and PDF

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در شیراز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: نهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در بخش‌های مختلف 10 اردیبهشت‌ماه در شیراز برگزار می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: نهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در بخش‌های مختلف 10 اردیبهشت‌ماه در شیراز برگزار می‌شود.

مهرزاد خرد بعد‌از‌ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در بخش‌های آبیاری، آبرسانی، دام و طیور، نهاده‌ها، کود، سم، بذر، گل و گیاه و تجهیزات گلخانه‌ای در اردیبهشت‌ماه سال جاری در شیراز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با رویکرد معرفی دستاوردهای جدید و به ویژه حمایت از تولیدات داخلی و توسعه اقتصادی شرکت‌های بخش کشاورزی و همچنین آگاهی بهره‌برداران و آشنایی آنان با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برپا می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: 282 شرکت ایرانی و نمایندگان شرکت‌های خارجی از کشورهای اسپانیا، ایتالیا، چین، کره جنوبی، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، ژاپن و هلند در این نمایشگاه حضور می‌یابند.

وی تصریح کرد: برای حضور مخاطبان بخش کشاورزی، دامداری و جامعه کارشناسان مرتبط با این بخش در نهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی برنامه‌ریزی‌های متعددی شامل نصب 18 بیلبورد در سطح شهر شیراز و راه‌های ارتباطی استان فارس، ارسال 600 هزار پیامک، برگزاری سه روز کلاس آموزشی در دو نوبت، دعوت از اساتید مطرح کشوری در زمینه‌های تغذیه گیاهان و تجهیزات دام و طیور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تفاوت عمده این نمایشگاه با سال گذشته اختصاص یک سالن اضافه به بخش نهاده‌های کود، سم و بذر بوده است، گفت: از نظر تعداد نمایندگان شرکت کننده خارجی در این نمایشگاه شاهد رشد 14 درصدی نسبت به نمایشگاه سال گذشته بوده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اضافه کرد: همایش یک‌روزه مکانیزاسیون کشاورزی در 11 اردیبهشت‌ماه با حضور رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی و روسای مکانیزاسیون سراسر کشور در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شود.

خرد با تاکید بر اینکه در محصولات کشاورزی مانند خیار و گوجه بیش از نیاز استان فارس تولید داشته‌ایم و به استان‌های هم‌جوار نیز صادر شده است، افزود: جهاد کشاورزی استان فارس مکلف شده است محصولات کشاورزی خود را با هدف صادرات، استریل کند.

وی افزود: برای کاهش ضایعات باید به سوی روش‌های بیو و نانوتکنولوژی و انرژی هسته‌ای رفت تا نیاز ما در الگوی کشت فراهم شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مورد تامین اعتبار طرح‌های کشاورزی گفت: از ‌هزار و 100 میلیارد تومان طرح‌های مصوب، 300 میلیارد تومان در بخش کشاورزی در سال جاری تامین شده است.

منبع: فارس
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار