تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آذر ۹۱ ساعت ۱۸:۳۵
PrintFriendly and PDF

برگزاری طرح تعالی مدیریت کیفیت‌مدار در مدارس فارس

کارشناس مسئول آموزش راهنمایی اداره کل آموزش و پرورش فارس از برگزاری طرح تعالی مدیریت کیفیت‌مدار در تعدادی از مدارس آموزش و پرورش فارس خبر داد.

کارشناس مسئول آموزش راهنمایی اداره کل آموزش و پرورش فارس از برگزاری طرح تعالی مدیریت کیفیت‌مدار در تعدادی از مدارس آموزش و پرورش فارس خبر داد.

محمدمهدی دباغ، کارشناس مسئول آموزش راهنمایی اداره کل آموزش و پرورش فارس، امروز (12آذر) در جمع خبرنگاران گفت: این طرح با هدف دستیابی به استانداردهای مدیریتی و ارائه و ترویج الگوی مدیریتی مطلوب، برای مدیران مدارس استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به الزام مدیران مدارس برای بروزسازی اطلاعات، افزود: طرح “تعالی مدیریت کیفیت مدار” مدیران را به اجرای برنامه‌های مختلف پژوهشی، علمی، کیفی درمدارس ملزم می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با اجرای این طرح دیگر مدیران مدارس دیکته‌ وار رفتار نخواهند کرد بلکه ملزم می‌شوند اطلاعات علمی خود را به روز کنند.

کارشناس مسئول آموزش راهنمایی اداره کل آموزش وپرورش فارس با اعلام اینکه در سال جاری این طرح در برخی از مدارس استان اجرا خواهد شد، ابراز داشت:50 مدرسه راهنمایی استان که دارای شاخص‌های اجرایی طرح “تعالی مدیریت کیفیت مدار” بوده‌اند شناسایی شده و این طرح در آنها در حال اجرا است.

دباغ در مورد مراحل اجرای این طرح، بیان کرد: پس از شناسایی مدیران مدارس منتخب همگی آنها در دوره‌ای آموزشی پیرامون کیفیت اجرای طرح شرکت خواهند کرد و آخرین آموزش‌ها و راهکارهای مورد نیاز را فرا می‌گیرند.

وی در مورد نحوه نظارت و ارزیابی این طرح، خاطرنشان کرد: تیمی از کارشناسان آموزش و پرورش متشکل از مشاور و ارزیاب تمام مراحل اجرای طرح را رصد می‌کنند.

کارشناس مسئول آموزش راهنمایی اداره کل آموزش وپرورش فارس ضمن اظهار امیدواری که با اجرای این طرح جایگاه مدرسه و مدیران آن در تربیت شهروندان طراز جمهوری اسلامی تثبیت شود، ادامه داد: انتظار می‌رود که پس از اجرای این طرح مبحث مدیریت برنامه محور که در راستای اهداف برنامه پنجم توسعه کشور است نیز به نحو مطلوب محقق شود.

دباغ اظهار داشت: پس از اجرای این طرح و اعلام نتایج ارزیابی توسط تیم‌های ارزیابی، ضمن تقدیر از مدیران مدارس موفق در همایشی استان، تجارب موفق آنها نیز در اختیار سایر مدیران مدارس قرار خواهد گرفت.

خاطر نشان می شود در این دوره آموزشی یک روزه 150 مدرس از 16 شهرستان استان آخرین اطلاعات مربوط به آسیب‌های اجتماعی و راه‌های مقابله با آن را فرا گرفتند.

دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار