تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آبان ۹۱ ساعت ۱۴:۰۰
PrintFriendly and PDF

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در150 نقطه استان فارس

دبیرستاد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در استان فارس گفت : این همایش برای پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) و بیان مظلومیت امام حسین (ع) روز جمعه دوم آذرماه مقارن با هشتم محرم در 150شهر و روستای این استان برگزار می شود.

دبیرستاد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در استان فارس گفت : این همایش برای پاسداشت مقام حضرت علی اصغر (ع) و بیان مظلومیت امام حسین (ع) روز جمعه دوم آذرماه مقارن با هشتم محرم در 150شهر و روستای این استان برگزار می شود.

شاهرخ صبوری افزود: این همایش درشیرازنیز همزمان با دوهزارنقطه در کشور و شمار دیگری از کشورهای جهان، ساعت هشت و سی دقیقه درحرم مطهر حضرت احمد بن موسی، شاهچراغ (ع) با حضور مادران و شیرخوارگان آغازمی شود.

مسوول هیات مرکز فرهنگی مذهبی خادمین عاشقان ثارالله شیراز ، ادامه داد: والدین می توانند برای شرکت در این همایش ، نام فرزند شیرخوارشان را ازطریق سامانه پیامک 3000800233 ثبت کنند.

صبوری اظهار کرد: هم اینک درحال تدارک 50 هزارلباس ویژه این مراسم برای استان فارس هستیم که بخشی از این حرکت مردمی و خودجوش توسط مادران شیرخوارگان و صاحبان نذر تقبل شده و بخشی دیگر را اتحادیه خیاطان شیراز برعهده گرفته است.

وی افزود: ثبت نام حضوری و توزیع لباس طراحی شده برای حضور کودکان در این مراسم، از ساعت شش صبح روز جمعه درحرم مطهرشاهچراغ (ع) آغاز می شود و همچنین امکان دریافت این لباس با حضور درمحل هیات مرکز فرهنگی مذهبی خادمین عاشقان ثارالله واقع درمیدان گلستان، به سمت بلوار هفت تنان فراهم است.

دبیرستاد برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در استان فارس اضافه کرد: پارسال 65 هزار کودک شیرخوار شیرازی از سوی والدین آنها درسامانه پیامکی این همایش نام نویسی کردند و شاهد حضور 55 هزارنفردرصحن مطهر شاهچراغ (ع) در روز برگزاری این آیین بودیم.

صبوری بیان کرد: سال گذشته پس از همایش باشکوه شیرخوارگان حسینی در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران، استان فارس جایگاه دوم کشور را به لحاظ کمی و کیفی در برگزاری این همایش به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: امسال نیزهماهنگی های لازم با اتوبوسرانی شیراز برای نقل و انتقال شرکت کنندگان دراین آیین صورت گرفته است.

مسوول هیات مرکز فرهنگی مذهبی خادمین عاشقان ثارالله شیرازهمچنین شماره تلفن های 7317359 و 7317318 را به منظور پاسخگویی به پرسش های عزاداران حسینی درمورد همایش شیرخوارگان حسینی درشیراز اعلام کرد.

منبع: ایرنا
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار