تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ مهر ۹۱ ساعت ۱۶:۵۰
PrintFriendly and PDF

وجود 21 هزار دانشجو در مرکز علمی کاربردی استان فارس

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی فارس گفت: این دانشگاه در کل استان 21هزار دانشجو دارد که این افراد در 36 واحد به تحصیل می پردازند.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی فارس گفت: این دانشگاه در کل استان 21هزار دانشجو دارد که این افراد در 36 واحد به تحصیل می پردازند.

محمدرضا با عزت ظهر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز افتتاح دانشگاه علمی کاربردی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور توسعه آموزش عالی علمی کاربردی و با هدف ارتقای دانش و ایجاد مهارتهای لازم در سال 1373تاسیس شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی در سطح کشور 950 مرکز آموزشی دارد که 500هزار دانشجو در گروه های صنعت،خدمات اجتماعِی،کشاورزی و هنر در مقاطع کاردانی،کارشناسی پیوسته(ترمی و پودمانی) و نیز دوره های مهندسی فناوری ارشد تحصیل می کنند.

سرپرست دانشگاه جامعه علمی کاربردی فارس اضافه کرد: مرکز فارس نیز فعالیت خود را از سال 74 آغاز کرده که هم اکنون 21هزار دانشجو در 36 مرکزعلمی کاربردی تحصیل می کنند که از این تعداد15هزار دانشجو در مقطع کاردانی، شش هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و 20دانشجو در مقطع مهندسی فناوری کارشناسی ارشد آموزش های لازم را دریافت می کنند.

برگزاری پنجمین جشنواره ملی علمی کاربردی

با عزت در ادامه از برگزاری پنجمین جشنواره ملی علمی کاربردی در سالن همایش های صدا و سیمای کشور خبرداد وافزود: این جشنواره با هدف استمرار نظام آموزش مهارت و فناوری 19 مهرماه با حضور وزیر تعاون کار رفاه اجتماعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در پنجمین جشنواره ملی علمی کاربردی روسای تمامی مراکز علمی کاربردی کشور و نمایندگان صنایع و حوزه های کاربردی حضور دارد که در کنار جشنواره کارگاه های آموزشی با محوریت استقرار و شیوه های مهارتی جدید نیز برپا می شود.

فارس پیشگام در دوره های مهندسی فناوری ارشد

سرپرست دانشگاه جامعه علمی کاربردی فارس همچنین عنوان کرد: درسال جدید تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی دوره های مهندسی فناوری ارشد را در سطح کشور برگزار می کند که فارس به عنوان یکی از استان های پیشگام در اجرای این دوره ها در دو رشته مهندسی فناوری ارشد فیبرهای نوری،مهندسی فناوری ارشد اکسس های نوری اقدام به جذب 20 دانشجو کرده است.

باعزت راه اندازی دوره های مهندسی فناوری خبره معادل دکترا از دیگر برنامه های دانشگاه علمی کاربردی در سطح کشور دانست.

منبع: مهر
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار