تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ مهر ۹۱ ساعت ۱۹:۱۰
PrintFriendly and PDF

30 آبان مهلت ارسال مقاله به همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان

30 آبان مهلت ارسال مقاله به همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان اعلام شد.

30 آبان مهلت ارسال مقاله به همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان اعلام شد.

چهارمین همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان با موضوع ادبیات کودک و نوجوان و تصویرگری 3 و 4 اردیبهشت سال 1392در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

موذنی رییس دانشگاه شیراز اعلام کرد: از همه استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران قلمرو ادبیات کودک یا حوزه‌های وابسته دعوت می‌شود تا در زمینه‌های مطرح در فراخوان و زمینه‌هایی که به گونه‌ای مستقیم به موضوع اصلی و نیز بخش جنبی همایش پیوند دارند در این رویداد علمی شرکت کنند.

وی محورهای این همایش را زیبایی شناسی تصویرهای کتاب‌های کودک و نوجوان ، عنصرهای روایت در تصویر شخصیت پردازی در تصویر، صحنه پردازی در تصویر، زاویه دید در تصویر، زمان و حرکت در تصویر و ،تفاوت نقش و ویژگیهای تصویر در کتاب کودک و نوجوان ، مطالعات میان رشته‌ای ، انواع کتاب‌های تصویری ،انواع رابطه میان متن و تصویر ،نقد کتاب داستانی تصویری کودکان، شعر و تصویرگری، ویژگیها و تفاوتهای تصویر در گونه‌های ادبی متفاوت، تصویرگری کتاب‌های دینی، نقد تصویر در کتابهای درسی ، تصویرهای کمی کاستریپ‌ها ، بینامتنیت در تصویرگری ، فراداستان و کتابهای داستانی تصویری کودکان ، زبان تلویحی تصویر در کتاب‌های داستانی تصویری کودکان ، مدیریت هنری، طراحی گرافیک، صفحه‌آرایی ،کودکان تصویرگر ، نقش رایانه، عکاسی و سینما در تصویرگری کتاب کودک و نوجوان، پژوهش‌های تطبیقی،پژوهش‌های تاریخی، تصویرهای کتاب‌های ترجمه شده و کتابهای داستانی تصویری و هویت ملی برشمرد.

به گفته موذنی ، موضوع مقاله‌ها باید مربوط به ادبیات کودک ایران و یا مقایسه ادبیات کودک ایران با دیگر کشورها (پژوهش‌های تطبیقی) باشد. مقاله‌های برتر برای چاپ در مجله «مطالعات ادبیات کودک» داوری می‌شوند.

نشانی پستی دبیرخانه همایش و جشنواره صندوق پستی 1848 – 71345 مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز است.

 

مطالب مرتبط
دیدگاه ها

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار