تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۲ شهریور ۹۱ ساعت ۱۷:۴۵
PrintFriendly and PDF

محکومیت دو عضو شورا به «تحصیل مال از طریق نامشروع»

دو عضو شورای شیراز به تحصیل مال از طریق نامشروع محکوم شدند.

به گزارش آژانس خبری شیراز «شیرازنا» دی ماه سال 89 سه تن از اعضای شورای شهر شیراز به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی توسط نهادهای امنیتی استان فارس دستگیر شدند که سرانجام دادگاه بدوی حدود یکسال بعد در آذرماه 90 حکم این سه متهم را صادر کرد.

در این حکم سید سعید موسوی و فاطمه هوشمند به جرم «مشارکت در ارتشاء» محکوم و سیدکاظم دستغیب از اتهامات وارده تبرئه شده بود. 

در حکم دادگاه بدوی موسوی به ۳ سال حبس تعزیری، پرداخت 10 میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق، پرداخت 970 میلیون ریال معادل وجه مأخوذه [رشوه گرفته شده] و سرانجام اخراج از عضویت در شورای شهر شیراز در مدت باقیمانده محکوم شده بود.

همچنین فاطمه هوشمند نیز به 16 ماه حبس تعزیری، پرداخت 6 میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق، پرداخت 300 میلیون ریال معادل وجه مأخوذه [رشوه گرفته شده] و سرانجام اخراج از عضویت در شورای شهر شیراز در مدت باقیمانده محکوم شده بود.

اما به یکباره این حکم در دادگاه تجدیدنظر تغییر کرد اما هیچگاه این دو نفر تبرئه نشده و توسط دادگاه تجدید نظر نیز محکوم شده‌اند و صرفاً مجازات آنان تغییر کرده است.

تغییرات حکم دادگاه‌های بدوی و تجدید نظر
برای مشاهده جدول زیر در ابعاد واقعی بر روی آن کلیک کنید

براساس حکم دادگاه تجدیدنظر دریافت مبالغ میلیونی این دو عضو شورا از افراد خاص توسط قاضی ارتشاء تشخیص داده نشده است و عنوان مجرمانه سیدسعید موسوی و فاطمه هوشمند از «مشارکت در ارتشاء» به «تحصیل مال از طریق نامشروع» تبدیل گردید.

همچنین قاضی دادگاه تجدید نظر مجازات نقدی و محکومیت اخراج عضویت در شورا را از دادنامه حذف کرده است ولی مدت زمان محکومیت حبس فاطمه هوشمند را تأیید کرده و محکومیت حبس سعید موسوی را از 3 سال به 2 سال تقلیل داده است.

هیئت دادگاه در یک اقدام قابل تأمل و تعجب‌آور به دلیل آنچه وضعیت خاص اجتماعی و فقد (فقدان) سابقه و خدماتی(!) که این دو نفر در کسوت عضویت در شورا به مردم صورت داده‌اند محکومیت حبس آقای موسوی و خانم هوشمند را به مدت دو سال معلق کرده است!

مطالب مرتبط
دیدگاه ها
 1. مطلع   شهریور ۳, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  با سلام وتشکر از اقدام شفاف سازی که انجام دادید
  ماهم شنیده بودیم و مطمئن بودیم که این دو نفر تبرئه نشدن اما اینقدر برای خودشان عادی بود وچنان وقیحانه برخورد میکردن که انگار هیچ جرمی نداشتن
  به هرحال ممنون از آگاه سازی خوب انجامذشده

 2. مطلع   شهریور ۳, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  شهروندان شیرازی به داشتن چنین نمایندگانی
  احساس شرم میکند

 3. رضا   شهریور ۴, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  عجب
  پس اصل موضوع اين بوده، چقدر اين دو نفر پررو هستن
  من كه فكر كنم با اينكه تصوير حكم دادگاه هم منتشر شده اما بازهم اينها به دنبال راه فراري هستن آخه از قديم گفتن ديوار حاشا بلنده
  منم تأسف ميخورم كه چنين نمايندگاني در شهر شيراز داريم اصلا به نظر من يكي از علتهاي عدم پيشرفت شهر شيراز وجود چنين افرادي در بدنه مديريت شهري است كه به جاي منافع مردم به دنبال پركردن جيب خود هستن.
  شرم آور است

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار