تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۸ مرداد ۹۱ ساعت ۲۰:۴۵
Print Friendly, PDF & Email

سه فراماسونر با درجه استاد اعظمی در شیراز فعالیت می‌کنند

حسین قاسمی

در حال حاضر در شیراز حداقل سه نفر فراماسونر زنده با درجه‌ی استاد اعظمی و رتبه ۳۳ در حال فعالیت هستند

 عصر روز شنبه دفتر سایت شیرازنا در تهران میزبان فرماندار سابق شیراز بود که با روی گشاده در یک روز گرم تابستانی در ماه رمضان دعوت‌مان را پذیرفته و پاسخگوی سوالات بیشمارمان بود. «حسین قاسمی» اگرچه دوران مدیریتش در فرمانداری شیراز طولانی نبوده اما آنقدر حرف‌ها و ناگفته‌های فراوانی برای گفتن داشت که فرصت سه ساعته‌ی مصاحبه با وی نیز کفایت نکرد و صرفاً لحظات اذان مغرب و افطار بود که ما را مجبور به اتمام مصاحبه با ایشان کرد والا «کیف پر از اسناد و مدارک» و «سینه‌ی پر از حرف‌» قاسمی ما را تا سحر هم می‌توانست به ادامه‌ی این مصاحبه در دفتر شیرازنا نگه دارد اما احترام به مهمان اقتضاء می‌کرد بعد از حدود سه ساعت دیگر با وی خداحافظی کنیم!

متن کامل این مصاحبه به مرور در چند قسمت منتشر خواهد یافت …

 شیرازنا: جناب آقای قاسمی قبل از اینکه پاسخگوی سوالات ما باشید اگر حرف خاصی برای گفتن دارید بفرمایید.

حسین قاسمی: بسم الله الرحمن الرحیم. لازم است از دعوتی که کردین تشکر کنم. بنده بعد از ۱۰ اردیبهشت ۹۰ و ایام فرمانداری که کلک ما رو کندند جز همان هفته اول کمتر با رسانه‌ها مصاحبه کردم و در این مدت به زندگی عادی خود می‌پرداختم.

همانطور که مستحضرید فارس بویژه شیراز موقعیت بسیار مهم و حساسی از نظر فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و هم مذهبی در طول تاریخ داشته است و گروه‌های معاند سرمایه گذاری ویژه‌ای روی شیراز داشته‌اند:

حضور سه نخست‌وزیر استان فارسی در حکومت پهلوی

از طرف دیگر شیراز زادگاه سید علیمحمد باب بوده  و از سوی دیگر مورد هجمه فرهنگی و بی‌بند و باری‌ها در دوران پهلوی از جمله جشن‌های ۲۵۰۰ ساله و هنر قرار گرفته است و نکته‌ی سوم اینکه حداقل سه نخست‌وزیر دوران پهلوی کسانی بوده‌اند که شیرازی و فارسی بوده‌اند که مهمترین آنها – که یک دوران سیزده ساله نخست وزیر بوده – امیرعباس هویدا بوده است.

امیرعباس هویدا فرزند عین‌الملک و نوه‌ی میرزا قناد شیرازی است که وی از اولین کسانی بوده که به باب گرویده و پسرش -عین‌الملک- در دستگاه عبدالبهاء بوده که به دلیل نزدیکی با بهایی‌ها اسم فرزندش را به خاطر احترام به عباس افندی، عباس می‌گذارد!

نخست وزیر دیگر نیز ارتشبد ازهاری است که وی نیز شیرازی بوده که در کتاب سه جلد شرح رجال آقای باقر عاقلی به این نکته اشاره شده است.

جمشید آموزگار نیز دیگر نخست وزیر استان فارسی دوران پهلوی بوده که استهباناتی است.

تقریباً می‌توان گفت هویدا، آموزگار و ازهاری سه استان فارسی بوده‌اند که از سال ۴۳ تا اواخر سقوط دوران پهلوی – به جز دو بازه‌ی زمانی کوتاه – در دست شیرازی‌ها و استان فارسی‌ها بوده‌اند!

کارگردان کشف حجاب در دوران رضاخان اهل شیراز بود

در دوران رضاخان نیز افرادی از شیراز و استان فارس در حکومت بودند که چون رضاخان فرد بی‌سواد بوده است روشنفکران مرتجعی که اطرافش بودند وی را کارگردانی و طرح‌های مدرنیسم غربی را در جامعه پیاده می‌کردند که یکی از مهمترین کسانی که با رضاخان در ارتباط بوده و پروژه‌ی کشف حجاب را انجام داد علی اصغر حکمت بوده که وی نیز شیرازی است!

یکی دیگر از این افراد سردار فاخر حکمت که وی نیز شیرازی بوده و بعدها رئیس مجلس در دوران پهلوی می‌شود.

حضور سه فراماسونر با درجه استاد اعظمی در شیراز

در همین دوران شاهد هستیم اولین لژ فراماسونری – بعد یک دوران تعطیلی – توسط افسران انگلیس در شیراز بوده است و تنها فردی از ایرانیان که در این لژ می‌پزیرند مظفر خان‌فرخ بوده که داماد خاندان حکمت است و فراماسونری نوین در دوران پهلوی دوم از شیراز پا می‌گیرد.

در حال حاضر در شیراز حداقل سه نفر فراماسونر زنده با درجه‌ی استاد اعظمی و رتبه ۳۳ در حال فعالیت هستند که در برخی تشکل‌ها و محافل فرهنگی فارس به شدت با نفوذ و فعال هستند که از نظر اقتصادی نیز قدرت بالایی دارند که جزء زیرخاکی‌ترین اعضای فراماسونری در کشور هستند.

متأسفانه برخی از این افراد از جمله علی اصغر حکمت در سایت بنیاد فارس شناسی به عنوان مفاخر شیراز و فارس معرفی شده‌اند.

با توجه به این نکات ما باید توجه ویژه‌ای به شیراز و فارس داشته باشیم …

ادامه دارد…

دیدگاه ها
 1. نجفی   مرداد ۸, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  عبادت بجز خدمت خلق نیست
  به تسبیح و سجاده و دلق نیست
  ……………………………….
  حکمت به اقتضای مسؤولیت­هایی که بر عهده داشت دست به اقدامات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی گوناگونی زد که از جمله آنها می­توان بدین موارد اشاره نمود: تأسیس کتابخانه­‌های (ملی، فنی معارف، دانشسرای عالی)، احیای انجمن آثار ملی، تأسیس موزه­های (ایران باستان، مردم شناسی، پارس شیراز و موزه حضرت معصومه قم)، تأسیس دانشگاه تهران و دانشکده علوم معقول و منقول، دانشسراهای مقدماتی، تأسیس مدارس جدید، دارالتربیه عشایر، برگزاری کلاس­های ملی شبانه جهت مبارزه با بی­سوادی، تغییر نام مدارس خارجی به فارسی، تأسیس پیشاهنگی و سازمان تربیت بدنی، تأسیس صحیه مدارس، و تأسیس فرهنگستان ایران

  حالا خدا رو خوش میاد به این آدم گفته بشه فراماسونر؟

  (هرچند این نظر با سیاستهای سایتتون مغایرت داره! )

 2. ...   مرداد ۹, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  دفتر شیرازنا در تهران؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. شیرازی   مرداد ۹, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  برو بینیم بابا.چرا از ملاصدرا و حافظ و سعدی و سیبویه و … نمیگی؟؟؟؟؟؟؟همه ی بدی ها رو بستی به شیرازی ها تازه از کجا معلوم نصف حرفات نادرست باشه.

 4. ساعت هشت   مرداد ۹, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  … مصاحبه ضعیف تنظیم شده جملات هم محاوره ای و همرسمی است

 5. ح   مرداد ۹, ۱۳۹۱  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  نگفت این سه تا کیا هستند؟…والله این آدم اون زمانی که مسئول بود فقط حرف های حاشیه ساز دهان پر کن می زد و بعد ها که افراد مظنون از خودشون دفاع می کردند این آدم پا پس می کشید و حرفی برای گفتن نداشت…من حداقل پهار مورد رو سراغ دارم که یک نمونش دفاع از نویسنده ای بود که گفته بود داستان یک سریال معروف تلویزیون مال من بوده و از من دزدیدند و بعد که کارگردان بیانیه صادر کرد این آقا یک کلمه حرف نزد! یا نمونه دیگه زدن اتهام به مسئولان شهرداری در گرفتن حقوق بالا بود که وقتی اونا رقم واقعی حقوقشون رو اعلام کردن, دوباره این آقا سکوت کرد و کلامی حرف نزد…دو مرود دیگه هم واسه بعد!…بر پایه حدس و گمان نمیشه مدیریت کرد و جامعه رو به تشنج کشوند…و هر حرف خوشگل و دهان گر کنی الزاما درست نیست!…نمی دونم چرا الان که شیراز تا حدودی رنگ آرامش رو دیده و مسئولان دست و دلشون به کار میره, باید با راه انداختن بحث های نخ نما شده دوباره جامعه رو متشنج کنیم! بعد از این مگر این مملکت وزارت اطلاعات نداره که فرماندار داره نقش اون رو ایفا می کنه؟!!

 6. یمین   مرداد ۴, ۱۳۹۲  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  سلام به همگی …
  آنچه در این سالهای بعد از انقلاب دیدیم و برامون کاملا مشخصه اینه که هروقت از طرف شخصی احساس خطر کنن یا بخوان کسی رو کنار بزنن ( زیرآبشو بزنن ) فوری تکفیرش می کنن و بهترین وسیله هم بترتیب اهمیت و میزان خطر شخص عبارت است از :

  1 – ارتباط با صهیونیسم و جاسوسی برای اسراییل
  2 – ارتباط و عضویت در فراماسونری
  3 – ارتباط و عضویت در فرقه بهاییت
  4 – ارتباط با انگلستان و جاسوسی برای ام آی 6
  5 – ارتباط با رسانه های غربی و عوامل سیا
  ….

  آخه جالب اینجاست که اصلا از تاریخ و فلسفه وجودی و جزییات این گروه ها هیچ اطلاعی ندارند … البته من فکر می کنم اطلاع دارند ولی خوب مامان برای ترسوندن بچه شیطونش میگه زیر تخت لولوئه اگر بیای پایین می خوردت… یک وقت نیای پایین ها …
  و هیچ وقت هم به بچه توضیح نمیده که توی اتاق بغلی چه خبره …

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

*

تازه‌ترین اخبار