تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ اسفند ۹۰ ساعت ۲۰:۴۰
PrintFriendly and PDF

ضرغام صادقی کیست؟

بعد از شمارش آرا در حوزه انتخابیه شیراز دکتر ضرغام صادقی که کاندیدای مشترک جبهه متحد و پایداری بود با کسب بیش از 140 هزار رای و به دست آوردن یک چهارم آرا به عنوان نماینده اول مردم شیراز به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به گزارش شیرازنا بعد از شمارش آرا در حوزه انتخابیه شیراز دکتر ضرغام صادقی که کاندیدای مشترک جبهه متحد و پایداری بود با کسب بیش از 140 هزار رای و به دست آوردن یک چهارم آرا به عنوان نماینده اول مردم شیراز به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به همین مناسبت نگاهی به زندگی نامه و سوابق وی به عنوان نماینده اول مردم شیراز در مجلس نهم شورای اسلامی دارد.

زندگی‌نامه دکتر ضرغام صادقی
ضرغام صادقی متولد 1334می باشد وی در زمان اوج گیری مبارزات ضد طاغوتی به رهبری امام خمینی(ره)  با تاسی از دائی خویش، شهید والا مقام اله قلی انصاری در توزیع نوارها و اعلامیه های انقلابی حضرت آیات شهیدان سعیدی و غفاری و  همراهی با مبارزین و مبلغین با عضویت  در انجمن اسلامی دانش آموزان، فعالیت گسترده ای داشت.

وی با آغاز جنگ تحمیلی پس از چندین بار جضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل، افتخار جانبازی نصیبش می گردد و نهایتا در عملیات قدس3 به اسارت دشمن بعثی در می آید.

صادقی در دوران 62 ماه اسارت خود با چهار زبان عربی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی آشنا می شود و در آن ایام با مرجوم حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی در اردوگاه 17 صلاح الدین(تکریت) همکاری می کردند.

ضرغام صادقی پس از بازگشت از اسارت بعد از قبولی در کنکور سراسری، در شیراز موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی شد و در ادامه، موفق به اخذ تخصص پزشکی طب کار از دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

وی سپس با شرکت در ازمون کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی با رتبه 41 پذیرفته شد و در سازمان بهداشت و سازمان صنعت نفت استخدام گردید.

سوابق اجرائی دکتر ضرغام صادقی

1- معاون امور نظارتی و هماهنگی امور مجلس رییس جمهور
2- مشاور معاون امور مجلس رییس جمهور
3- مدیرکل دفتر هماهنگی دستگاه های اجرایی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری
4- عضو ثابت شورای معاونین وزارت بهداشت
5- قائم مقام پارلمانی وزارت بهداشت
6- معاون حقوقی، برنامه ریزی و امور مجلس هلال احمر کشور
7- مشاور اجرایی وزیر بهداشت
8- مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت بهداشت
9- مشاور عالی رییس جمعیت هلال احمر
10- مشاور معاون هماهنگی و دبیر مجامع وزیر بهداشت در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
11- مشاور ویژه و پارلمانی رییس هلال احمر
12- بازرس ویژه رییس جمعیت هلال احمر کشور
13- عضو هیات مدیره و هیات امنا مرکز پزشکی حج و مراکز درمانی خارج کشور
14- عضو هیات امنا مرکز آموزش عالی علمی کاربردی هلال احمر کشور
15- رییس کمیسیون جذب و استخدام جمعیت هلال احمر کشور
16- مشاور عالی مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور
17- مشاور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
18- نماینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات هلال احمر
19- عضور شورای حقوقی وزارت آموزش و پرورش
20- رییس مرکز تحقیقات سلامت محیط کار بهداشت و درمان نفت کشور
21- مشاور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در امور سلامت و نیروی انسانی
22- مشاور ارشد مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس جنوبی در امور اجرایی
23- عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور

شیرازنا ضمن تبریک به دکتر ضرغام صادقی برای ایشان در مسئولیت جدید نمایندگی مجلس شورای اسلامی آرزوی موفقیت می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه ها
 1. امراله مهم   اسفند ۱۵, ۱۳۹۰  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  ترك قشقايي هستم متولد شهر خنج تا زماني كه به سن قانوني راي دادن نرسيده بودم براي انتخابات 1- مجلس خبرگان رهبري 2- مجلس شوراي اسلامي 3- رياست جمهوري تبليغ مي كردم بعد از اينكه به سن راي دان رسيدم به كانديدايي كه به نظرم حائز شرايط و اصلح بود راي مي دادم . تا انتخابات قبل از انتخاب آقاي خاتمي كه همشهريان اهل سنت كه اكثريت بي طرف و اقليتي هم مخالف نظام بودند كه بدستور علماي اهل سنت غرب كشور (كردستان) براي جمع آوري آرا براي آقاي خاتمي در انتخابات شركت و به سيد اصلاحات راي مي دادند باعث بدبين شدن اينجانب به انتخابات شد كه با اينكه بطريقي يكي از اعضاي صندوق اخذ راي دهستان محمله بودم راي خود را سفيد بداخل صندوق راي انداختم بعد از آن نيز به غير از اولين انتخابات 4- شوراي روستايي و شهري كه شخصا كانديداي شوراي شهر خنج شده بودم با توجه به عدم رسيدگي دولت به درخواست هاي قانوني ام (…)براي انتخابات مجلس هاي شوراي اسلامي و خبرگان رهبري و دوره دوم رياست جمهوري آقاي خاتمي و مرحله اول آقاي احمدي نژاد برگ راي را سرقت نموده و به منزل آوردم اگر هم موفق نشده ام برگ راي را مخدوش نموده و به اجبار به داخل صندوق مي انداختم اما براي دور دوم آقاي احمدي نژاد با ديدن عده اي از خرابكاران و خائنان به وطن كه از سراسر كشور و كشورهاي جنوب خليج فارس و جهان در بلوار چمران جمع شده بودند خود و خانواده ام طرفدار چند آتشه ايشان شده و هم راي داديم و هم كلي راي براي ايشان جمع كرديم و حدود يك هفته قبل از انتخابات تا حدود دو هفته بعد از انتخابات تا پاسي از شب در خيابان بوده ام اكنون نيز با سفارش رهبر و با توجه به دخالت بيگانگان موضوع انتخابات مجلس نهم برايم از مهمترين دوره هاي انتخابات شده و شركت كردم و با توجه به اينكه از مدتها پيش آقاي دكتر ضرغام صادقي با پيامك هاي متعدد اينجانب را دعوت به شركت در انتخابات و حتي كاركردن در ستاد انتخاباتي اش نموده بود به اتفاق خانم (راي را دختر خانم ام به صندوق انداخت) به ايشان راي دادم كه بيشترين آرا را كسب نمود

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار