Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳ اسفند ۹۰ ساعت ۲۰:۴۰
ضرغام صادقی کیست؟
ضرغام صادقی کیست؟بعد از شمارش آرا در حوزه انتخابیه شیراز دکتر ضرغام صادقی که کاندیدای مشترک جبهه متحد و پایداری بود با کسب بیش از ۱۴۰ هزار رای و به دست آوردن یک چهارم آرا به عنوان نماینده اول مردم شیراز به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به گزارش شیرازنا بعد از شمارش آرا در حوزه انتخابیه شیراز دکتر ضرغام صادقی که کاندیدای مشترک جبهه متحد و پایداری بود با کسب بیش از ۱۴۰ هزار رای و به دست آوردن یک چهارم آرا به عنوان نماینده اول مردم شیراز به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

به همین مناسبت نگاهی به زندگی نامه و سوابق وی به عنوان نماینده اول مردم شیراز در مجلس نهم شورای اسلامی دارد.

زندگی‌نامه دکتر ضرغام صادقی
ضرغام صادقی متولد ۱۳۳۴می باشد وی در زمان اوج گیری مبارزات ضد طاغوتی به رهبری امام خمینی(ره)  با تاسی از دائی خویش، شهید والا مقام اله قلی انصاری در توزیع نوارها و اعلامیه های انقلابی حضرت آیات شهیدان سعیدی و غفاری و  همراهی با مبارزین و مبلغین با عضویت  در انجمن اسلامی دانش آموزان، فعالیت گسترده ای داشت.

وی با آغاز جنگ تحمیلی پس از چندین بار جضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل، افتخار جانبازی نصیبش می گردد و نهایتا در عملیات قدس۳ به اسارت دشمن بعثی در می آید.

صادقی در دوران ۶۲ ماه اسارت خود با چهار زبان عربی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی آشنا می شود و در آن ایام با مرجوم حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی در اردوگاه ۱۷ صلاح الدین(تکریت) همکاری می کردند.

ضرغام صادقی پس از بازگشت از اسارت بعد از قبولی در کنکور سراسری، در شیراز موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی شد و در ادامه، موفق به اخذ تخصص پزشکی طب کار از دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید.

وی سپس با شرکت در ازمون کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی با رتبه ۴۱ پذیرفته شد و در سازمان بهداشت و سازمان صنعت نفت استخدام گردید.

سوابق اجرائی دکتر ضرغام صادقی

۱- معاون امور نظارتی و هماهنگی امور مجلس رییس جمهور
۲- مشاور معاون امور مجلس رییس جمهور
۳- مدیرکل دفتر هماهنگی دستگاه های اجرایی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری
۴- عضو ثابت شورای معاونین وزارت بهداشت
۵- قائم مقام پارلمانی وزارت بهداشت
۶- معاون حقوقی، برنامه ریزی و امور مجلس هلال احمر کشور
۷- مشاور اجرایی وزیر بهداشت
۸- مشاور وزیر در امور ایثارگران وزارت بهداشت
۹- مشاور عالی رییس جمعیت هلال احمر
۱۰- مشاور معاون هماهنگی و دبیر مجامع وزیر بهداشت در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
۱۱- مشاور ویژه و پارلمانی رییس هلال احمر
۱۲- بازرس ویژه رییس جمعیت هلال احمر کشور
۱۳- عضو هیات مدیره و هیات امنا مرکز پزشکی حج و مراکز درمانی خارج کشور
۱۴- عضو هیات امنا مرکز آموزش عالی علمی کاربردی هلال احمر کشور
۱۵- رییس کمیسیون جذب و استخدام جمعیت هلال احمر کشور
۱۶- مشاور عالی مدیر عامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور
۱۷- مشاور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
۱۸- نماینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات هلال احمر
۱۹- عضور شورای حقوقی وزارت آموزش و پرورش
۲۰- رییس مرکز تحقیقات سلامت محیط کار بهداشت و درمان نفت کشور
۲۱- مشاور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در امور سلامت و نیروی انسانی
۲۲- مشاور ارشد مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس جنوبی در امور اجرایی
۲۳- عضو شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی کشور

شیرازنا ضمن تبریک به دکتر ضرغام صادقی برای ایشان در مسئولیت جدید نمایندگی مجلس شورای اسلامی آرزوی موفقیت می‌کند.

نظرات

 1. امراله مهم   اسفند ۱۵, ۱۳۹۰  
  Thumb up
  0
   Thumb down
  0

  ترک قشقایی هستم متولد شهر خنج تا زمانی که به سن قانونی رای دادن نرسیده بودم برای انتخابات ۱- مجلس خبرگان رهبری ۲- مجلس شورای اسلامی ۳- ریاست جمهوری تبلیغ می کردم بعد از اینکه به سن رای دان رسیدم به کاندیدایی که به نظرم حائز شرایط و اصلح بود رای می دادم . تا انتخابات قبل از انتخاب آقای خاتمی که همشهریان اهل سنت که اکثریت بی طرف و اقلیتی هم مخالف نظام بودند که بدستور علمای اهل سنت غرب کشور (کردستان) برای جمع آوری آرا برای آقای خاتمی در انتخابات شرکت و به سید اصلاحات رای می دادند باعث بدبین شدن اینجانب به انتخابات شد که با اینکه بطریقی یکی از اعضای صندوق اخذ رای دهستان محمله بودم رای خود را سفید بداخل صندوق رای انداختم بعد از آن نیز به غیر از اولین انتخابات ۴- شورای روستایی و شهری که شخصا کاندیدای شورای شهر خنج شده بودم با توجه به عدم رسیدگی دولت به درخواست های قانونی ام (…)برای انتخابات مجلس های شورای اسلامی و خبرگان رهبری و دوره دوم ریاست جمهوری آقای خاتمی و مرحله اول آقای احمدی نژاد برگ رای را سرقت نموده و به منزل آوردم اگر هم موفق نشده ام برگ رای را مخدوش نموده و به اجبار به داخل صندوق می انداختم اما برای دور دوم آقای احمدی نژاد با دیدن عده ای از خرابکاران و خائنان به وطن که از سراسر کشور و کشورهای جنوب خلیج فارس و جهان در بلوار چمران جمع شده بودند خود و خانواده ام طرفدار چند آتشه ایشان شده و هم رای دادیم و هم کلی رای برای ایشان جمع کردیم و حدود یک هفته قبل از انتخابات تا حدود دو هفته بعد از انتخابات تا پاسی از شب در خیابان بوده ام اکنون نیز با سفارش رهبر و با توجه به دخالت بیگانگان موضوع انتخابات مجلس نهم برایم از مهمترین دوره های انتخابات شده و شرکت کردم و با توجه به اینکه از مدتها پیش آقای دکتر ضرغام صادقی با پیامک های متعدد اینجانب را دعوت به شرکت در انتخابات و حتی کارکردن در ستاد انتخاباتی اش نموده بود به اتفاق خانم (رای را دختر خانم ام به صندوق انداخت) به ایشان رای دادم که بیشترین آرا را کسب نمود

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار
وبلاگ‌ها