Powered by WP Bannerize

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ دی ۹۰ ساعت ۱۳:۲۵
شبکه سارقان عابر بانکهای کشور توسط پلیس فارس منهدم شد
شبکه سارقان عابر بانکهای کشور توسط پلیس فارس منهدم شدفرمانده انتظامی استان فارس از انهدام شبکه سارقان عابربانکها در چند استان کشور توسط ماموران پلیس آگاهی استان فارس و کشف ۱۵ فقره سرقت بانک و خودرو از آنان خبر داد.

سردار سجادیان در تشریح این خبر توضیح داد: در پی وقوع چندین فقره سرقت عابربانک در سطح استان فارس و نیز چند استان کشور در سالهای ۸۹ و ۹۰ شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی فارس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام یکسری اقدامات فنی و اطلاعاتی ماموران موفق شدند سرکرده این باند به نام “ب-م” و مکانهای سکونت، اختفاء و تردد وی را در فارس شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی استان فاس اظهار داشت: در اقدامات به عمل آمده مشخص شده متهم از سارقان حرفه ای و با سابقه بوده که به اتفاق همسرش در منزل یکی از بستگانش در تهران تردد دارد.

سردار سجادیان بیان کرد: با تلاش ماموران و زیر نظر قرار دادن سرکرده باند، نامبرده در شیراز دستگیر و در تحقیقات اولیه به سرقت شش دستگاه خودرو و ۹فقره سرقت از عابربانکهای استانهای فارس، اصفهان، مازندران و البرز با همدستی شش نفر دیگر که آنها نیز از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند اقرار کرد.

وی ادامه داد: با انجام اقداماتی فنی و پلیسی یکی از همدستان سارق به نام “ع-الف” در مخفیگاهش واقع در شهرستان نورآباد ممسنی شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی فارس اضافه کرد: این سارقان ابتدا یک خودروی مدل بالا را سرقت و پس از تغییر در ارقام پلاک آن، بانکهای مورد هدف را شناسی و با استفاده از خودروهای مدل بالای سرقتی در مکانهای خلوت و با وسایلی که از قبل آماده کرده بودند اقدام به سرقت از عابربانکها می کردند.

سردار سجادیان اضافه کرد: با دستگیری این دو سارق صحنه های سرقت بازسازی و دو دستگاه خودرو مسروقه از آنها کشف و تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای باند نیز ادامه دارد.

سرقتهای کشف شده از این باند بدین شرح است:

۱- سرقت ۲۹ میلیون تومان وجه نقد در تاریخ سوم دی ماه امسال در اصفهان و دو فقره سرقت نافرجام عابربانک در سال گذشته در این شهرستان

۲- سرقت ۲۷ میلیون تومان وجه نقد در سال گذشته در کرج

۳- سرقت ۲۳ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان وجه نقد در تاریخ ۲۶ شهریورماه سال جاری در بابلسر شعبه کله بست

۴- سرقت ۳۶ میلیون و ۴۱۹ هزار تومان وجه نقد در تاریخ ۱۱ خرداد سال گذشته در روستای اکبر آباد کوار

۵- سرقت ۹میلیون و ۳۶۰ هزار تومان وجه نقد در تاریخ ۱۶تیر سال گذشته در سورمق آباده

۶- سرقت ۳۶ میلیون و تومان وجه نقد در تاریخ ۱۵ مرداد سال گذشته در بخش ارزن خان زنیان

۷- سرقت پنج میلیون و ۸۸۲ هزار تومان وجه نقد در تاریخ ۱۰ مرداد سال گذشته در کازرون

۸- سرقت دو دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ سال گذشته در شیراز

۹- سرقت یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ سال ۸۴ در یاسوج

۱۰- سرقت یک دستگاه خودرو زانتیا سال ۸۴ در کرج

۱۱- سرقت یک دستگاه خودرو سانتافه در تاریخ ۲۹ آبان ماه امسال در فرهنگشهر شیراز

۱۲- سرقت یک دستگاه پرادو در تاریخ پنج آذرسال جاری در فرهنگشهر شیراز

منبع: مهر
نظرات

ثبت نظر

نام:

رایانامه:

متن:

تازه‌ترین اخبار
وبلاگ‌ها